Belçim Bilgin’den internet itirafı: Oğlum benimle alay etti « Tuhaf Gazete

22 Ocak 2022 - 20:42

Belçim Bilgin’den internet itirafı: Oğlum benimle alay etti

Son Güncelleme :

21 Aralık 2020 - 9:09

1

Uzm. Dr. Nuşin Bilgin’in anne ve babaların, online eğitimde çocuklarına derslerde gizlice yardım ettiğini hatırlatmasıyla araya giren Belçim Bilgin, kendisinin de oğlu Rodin’e yardım ettiği itirafında bulundu.

2

YARDIM İTİRAFI ‘Şimdi buradan öğretmenlerimiz izliyordur ama” diyen güzel oyuncu, online eğitimde bu durumun pek çok skeçlere konu olduğunu da anlattı.

3

Bilgin, “Ben de bazen yapıyorum, sonra çareyi oradan uzaklaşmakta buluyorum. Yeniden içimizdeki öğrenci uyanıyor, birlikte yaşamadığımız bir süreç olduğu için çocuklarımızla bu, öğretmen bir şey soruyor ona yardım ediyorum falan çok az oluyor. Birkaç kez oldu bende yakaladım kendimi sosyal medyada bununla ilgili çok fazla espri dönüyor çok skeç yapıldı” dedi.

4

"OĞLUM BENLE ALAY ETTİ" Dijital araçların hayatlarını yer kapmalarından endişe duyduklarını anlatan Bilgin, şimdiki çocukların teknolojiyi çok iyi kullandıklarını ve bazen bu durumla baş edemediğini belirtti.

5

Oyuncu, “İnterneti daha anlamlı kullanan kendi süzgecini yaratan çocuklar da var ancak bilgiyi bilgi kirliliğime dönüştüren çocuklarımız da var. Burada iş bize düşüyor, onlara interneti nasıl kullanacaklarıyla ilgili uyarmalıyız" diye konuştu.

6

Bilgin, ardından "En son ekranla ilgili sınırlama koyduğumda benim oğlum Youtube’a girip ‘ekran sınırlama nasıl kaldırılır?’ diye arayıp bulmuş. ‘Anne sen ne diyorsun!’ diye benimle alay etmişti. Biraz da çaresiziz galiba” ifadelerini kullandı.

7

Rodin adında bir oğulları olan Yılmaz Erdoğan-Belçim Bilgin çifti, 12 yıllık evliliklerini 2018 yılında noktalamıştı.