Kıyamet günü varyantı dünyayı ikiye böldü! İşte korkunç senaryo: « Tuhaf Gazete

22 Ocak 2022 - 20:11

Kıyamet günü varyantı dünyayı ikiye böldü! İşte korkunç senaryo:

Son Güncelleme :

09 Ağustos 2021 - 23:32

1 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--fr

Yaklaşık 2 yıldır hayatımızda olan Koronavirüs son dönemde varyantlar ile gündemde. Bu varyantlardan en dikkat çekeni ise DSÖ'nün 'endişe verici' olarak nitelendirdiği Delta.

2 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523969

Dünya tabiri caizse iki yıldır koronavirüsün (Kovid-19) pençesinde... Son dönemde varyantlar ile gündemden düşmeyen virüs ile ilgili ezber bozan açıklamalar peş peşe geliyor. Newsweek dergisinin 'Kıyamet Günü Varyantı'nı kapağına taşıması sonrası dünya tabiri caizse ikiye bölündü.

3 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523967

İlk olarak 2019'un son günlerinde Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve buradan dünyaya yayılan koronavirüs (Kovid-19) gezegenimizin bir numaralı ortak gündemi olamaya devam ediyor. Virüs dünya genelinde 200 milyondan fazla insana bulaştı, 4 milyondan fazla kişi ise virüsün kurbanı oldu.

4 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523965

Ancak görünen o ki dünya genelindeki vaka artışlarının baş sorumlusu olarak gösterilen Delta bilim dünyasının gündemindeki tek varyant değil.

5 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523963

6 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523961

Bilim dünyası haftalardır 'Kıyamet Günü Varyantı'na yoğunlaşmış durumda. Hatta konu hakkında İngiliz hükümetine sunulmak üzere bir rapor bile hazırlandı!

7 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523959

EN KORKUNÇ SENARYO Zira İngiltere'de yapılan bir araştırma Alfa, Beta, Delta ve Gama gibi daha bulaşıcı ve ölümcül varyantların birkaçının birleşmesiyle bir "süper varyant"ın (Kıyamet Günü varyantı) ortaya çıkabileceği iddiasını ortaya attı.

8 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523957

ÖLÜM RİSKİ ARTIYOR İngiltere’de Acil Durumlar için Bilimsel Danışma Grubu (SAGE) tarafından yayınlanan raporda yeni bir koronavirüs varyantının yüzde 35'lik ölüm oranına sahip olan MERS kadar ölümcül olabileceği bilgisi yer aldı.

9 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523953

'AŞI DİRENCİ' UYARISI Hükümete danışmanlık yapan SAGE'de görev alan bilim insanları tarafından hazırlanan raporda söz konusu mutasyonun aşılara ve ilaçlara karşı daha dirençli bir yapıda olabileceğinin de altı çizildi.

10 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523951

Ancak bu konuda uyarılar bununla sınırlı değil... Koronavirüsün kendi yönetimindeki Wuhan Viroloji Laboratuvarı'ndan sızdığı iddiası nedeniyle 'yarasa kadın' olarak da anılan Prof. Shi Zhengli'den de benzer açıklamalar gelmişti. 'Yeni varyantlar ortaya çıkmaya devam edecek' diyen bilim insanı 'Kıyamet Günü' mutasyonu olarak adlandırılan daha ölümcül bir varyantın karşımıza çıkmasının an meselesi olduğunu belirtti.

11 kiyamet-gunu-varyanti-dunyayi-ikiye-boldu-super-varyant-korkusu-alfa-beta-delta-ve-gama--2523955