Apple, iPhone 12 tanıtım etkinliği için tarihi açıkladı « Tuhaf Gazete

23 Ekim 2020 - 12:09

Apple, iPhone 12 tanıtım etkinliği için tarihi açıkladı

iPhone 12 serisinin tanıtım tarihi Apple tarafından resmen açıklandı. Dört farklı iPhone 12 modelinin tanıtılacağı etkinlik çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. Apple etkinliğinde tanıtılması beklenen tüm ürünler haberimizde.

Son Güncelleme :

10 Ekim 2020 - 4:15

Apple, koronavirüs salgını nedeniyle iPhone 12 serisinin tanıtımını bu yıl biraz geciktirdi. iPhone 12 tanıtım etkinliği önümüzdeki hafta yani 13 Ekim tarihinde ve Türkiye saatiyle 20.00’da canlı olarak sosyal medya kanallarından yayınlanacak.

#AppleEvent pic.twitter.com/FBaGBrpMch

— Michael Steeber (@MichaelSteeber) October 6, 2020

Apple bu yıl neler tanıtacak?

Çevrimiçi olarak gerçekleşecek etkinlikte iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Max modellerinin tanıtılması bekleniyor. Bunun yanı sıra AirPods Studio isimli bir kafa üstü kulaklık, AirTags eşya takip aksesuarı ve daha küçük boyutlu bir HomePod’un tanıtılacağı iddiaları var.

Apple etkinliği davetiyesi dikkatleri çekti

Etkinliğin sosyal medya kanallarında paylaşılan davetiyesinde “Hi, Speed.” İfadesi yer alması iPhone 12’ler hakkında bazı ipuçlarını getirdi. “Merhaba, hız” şeklinde çevrildiğinde yeni iPhone 12’lerin 5G teknolojisiyle geleceği yönünde iddialar kuvvetlendi.