Üniversiteler de açılacak mı? « Tuhaf Gazete

31 Ekim 2020 - 04:14

Üniversiteler de açılacak mı?

Üniversiteler de açılacak mı?
Son Güncelleme :

05 Ekim 2020 - 19:53

1

2

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitime aşamalı geçişle ilgili yarın (6 Ekim Salı) saat 11:00'da bakanlık merkez binada bir basın toplantısı yaparak detayları açıklayacak. Bakan Selçuk'un yarın yapacağı toplantıda kamuoyu ile paylaşacağı yüz yüze eğitimin aşamalı geçişiyle ilgili bazı detaylara ulaştık. Devamı için ileriye tıklayın

3

İLK ARA TATİL BEKLENMEYECEK Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; 2020-2021 Eğitim öğretim yılı bitmeden önce hatta en geç birinci dönem birinci ara tatilinden bile önce ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim de tüm sınıflar kademeli olarak kısmen yüz yüze ve kısmen uzaktan olmak üzere eğitime açılmak isteniyor. Onlarda da yine veli onayı alınacak ve dersleri yüz yüze almak istemeyenler, okula gitmese de devamsız sayılmayacak.

4

*Okul öncesi ve ilkokul 1'nci sınıflarda 21 Eylül'de haftada 1 gün uyum eğitimi ile başlayan ve sonraki hafta 2 güne çıkarılan eğitime şimdi dahil olan ilkokul 2'nci, 3'ncü ve 4'ncü sınıf öğrencileri de haftada 2 gün yüz yüze eğitim alacaklar. *İlkokullarda okul öncesi ve birinci sınıflarda olduğu gibi Covid-19 salgını nedeniyle 2, 3 ve 4'ncü sınıf öğrencileri için de velilerinin sorumluluğu aldığını gösterir bir taahütname imzalaması istenecek.

5

*Okul Öncesi ve 1'nci sınıflarda velilerin yüzde 70'i bunu kabul ederken, risk nedeniyle yüzde 30'u yani yaklaşık 400 bini okula göndermemeyi seçmişti. Okula geden ya da gitmeyen hiçbir çocuğun eğitimden geri kalmaması için gidemeyenler için de uzaktan eğitime takibi sağlanacak. Okula gitsin veya gitmesin tüm kademeler de öğrenciler, okula gitmemiş sayılıp, sınıf tekrarı gibi bir duruma düşürülmeyecek. Ancak uzaktan eğitimde yine öğrencilerin derslere katılımıyla ilgili takip yapılacak.

6

*Veliler çocuklarını okula göndermek istemezler ise öğrenci tüm derslerini uzaktan eğitimle alacak ve okula devamsız öğrenci sayılmayacak. Velisi kabul eden öğrenciler ise haftada 2 gün okula gelecek.