Bu linke sakın tıklamayın! « Tuhaf Gazete

31 Ekim 2020 - 03:55

Bu linke sakın tıklamayın!

Bu linke sakın tıklamayın!
Son Güncelleme :

05 Ekim 2020 - 7:42

1

2

Bu linke sakın tıklamayın! Çoğu kişi aynı hatayı yapıyor... Corona virüs sonrası neredeyse tüm dünyada hayat dijitalleşti. Ancak dünya bu kadar ciddi bir dijitalleşme sürecine hazır mıydı? Beraberinde bazı sıkıntılar da doğurdu.

3

Yeni kötü amaçlı yazılımlar ortaya çıkabilir veya kullandığınız bir hizmet, bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradığı için parolanız ele geçirilebilir Bilgisayarınız size yüzüncü kez o sinir bozucu güncellemeyi yüklemenizi mi söylüyor? Güncellemenizi ertelediğiniz her saat tehlikedesiniz.

4

5

Parolalarınızı tekrar kullanmak Bir sürü parolayı ezberleme zahmetine girmek istemeyen kişiler bazen geri dönüşüm yöntemine başvurur. Yani aynı parolayı veya şifreyi kullanır, şifredeki birkaç karakteri değiştirir veya aynı şifreye bazı yeni karakterler ekler. İki veya çok faktörlü kimlik doğrulaması (2FA veya MFA) hesaplarınıza fazladan güvenlik katmanı eklemenin basit bir yoludur. En yaygın iki faktörlü kimlik doğrulama yöntemi ise, telefonunuza mesaj yoluyla doğrulama kodu gönderilmesidir.