Senden baba olur mu? Bir erkeğin çok iyi bir baba olacağını gösteren 9 hareketi « Tuhaf Gazete

26 Ekim 2020 - 21:51

Senden baba olur mu? Bir erkeğin çok iyi bir baba olacağını gösteren 9 hareketi

Son Güncelleme :

01 Ekim 2020 - 11:37

1

2

1- Birinci altın hareket sırasını “sabır”a vermeliyiz gibi düşündük.   Çünkü iyi bir baba uykusuzluğa, zor zamanlara, şımarıklığa ve hatta o amansız tutturmalara karşı sabırlı olduğunda baba gibi baba iltifatını almaya hak kazanıyor :) Henüz baba olmadan sabrını görmek istediyseniz geç gelen yemek siparişine, hazırlanmanız uzun sürdüğünde size, trafikte diğer sürücülere nasıl davrandığına bir göz atıp sabrını kendinizce ölçebilirsiniz.

3

2- Hayatınızdaki erkeğin hiç sebepsiz ayaklarınıza çorap giydirmişliği ya da rüzgar esen yere sizi değil de kendini oturtmuşluğu var mı?   Bu fedakar kalbin emin olun ki çocuğuna bakış açısı da bu kadar zarif ve bu kadar içten olacaktır.

4

3- Çok pinti olan erkeklerin, hayatı hem kendilerine hem de yanındakilere zor ettiği gerçeğini belki deneyimlemişsinizdir.   Çocuk sahibi olmak aynı zamanda dev bir masraf kapısı olduğu için eğer pinti bir erkek tanıyorsanız babalık serüveni en baştan onu uykusuz bırakmaya yetebilir. Bu gerginlik de onu önce kendiyle sonra da eşiyle garip bir iletişimsizlik içinde bırakabilir.

5

4- Hayatın içinde omuz omuza durabilmenin tadını bilen bir erkek   Günümüz erkeklerinin yemek yapmayı bilme, temiz olma gibi aslında bir yandan hayatta kalmasını devam ettirebilmesini sağlayacak özelliklerini bir kadından bekleme alışkanlığı her geçen gün azalıyor. Dikkatlice baktığımızda bu işleri bilen ve kendi sorumluluğunu üzerine alan erkeklerin evde iş bölümünü sağladığı için tamamen çocuğuna yetebilecek bir baba olma olasılığı bu sayede çok artıyor.

6

5- Henüz çocuğunuz yokken bile günlük hayatla ilgili rica ettiğiniz bir şeyi sonraya ötelemeyip aksine önceliklendiriyorsa bu hareket onu en özverili baba yapabilecek kadar kıymetli olacaktır.

7

6- Üşengeçliğiyle çoktan yüzleşip hayatın içinde atik olmak gerektiğiniz anlamış birisiyse ve hayattan keyif almanın yollarını biliyorsa, onun şimdiden bir çocuğa ne kadar eğlenceli bir hayat sunabileceğini tahmin edebiliyoruz.

8

7- Bir şey anlatırken tane tane ve karşısındakine anlamadığı için sinirlenmeyen bir yapısı varsa eğer aslında şimdiden kendine ilerideki hayatını tamamen kaplayacak o minik insana hazırlıyor demektir.

9

8- Etrafındaki herkese şefkatle bir şeyler öğretmeyi ve yeni ve eğlenceli bilgiler sunmayı seven bir erkek, hem bir kadın için, hem arkadaşları için hem de gelecekteki çocuğu için bulunmaz bir hint kumaşı değerinde.   Tabii bunu dozajında yapabilmek de çok önemli.

10

9- Bir şeyle okumayı, ve okuduğu şeyler üzerine konuşup düşünmeyi seven bir erkek, hem çocuk gelişimini yakından takip edebileceği için, hem de çocuğuna mükemmel bir rol model olabileceği için şahane bir baba figürü olabilir.   Onu uykuya yollarken masal okuma da bonusu :)