Son dakika: Herkesin ortasında çırılçıplak… Bu gerçekten oldu! « Tuhaf Gazete

27 Ekim 2020 - 10:18

Son dakika: Herkesin ortasında çırılçıplak… Bu gerçekten oldu!

Son Güncelleme :

09 Eylül 2020 - 15:20

1

ABD'de sular durulmuyor. Ürküten görüntüler bu kez Oregon eyaletinden geldi. Kimisi otomatik silahlarıyla görüntü verirken, kimisi de paintball silahıyla görüntülendi. Herkesin ortasında çırılçıplak halde duran adam ise herkesi şoke etti.

2

Kasım ayında gerçekleşecek başkanlık seçimi gittikçe yaklaşırken, dün öğleden sonra ABD Başkanı Donald Trump yanlısı yüzlerce kişi Portland'ın güneyindeki küçük bir kasabada toplandı.

3

Bu gösteri, aşırı sağcı bir grubun üyesi olan adamın Oregon'da vurularak hayatını kaybetmesinden bir hafta sonra gerçekleşti.

4

Gösteri, polis şiddetinin gündemden bir türlü düşmediği ABD'de, Oregon eyaletinin başkenti Salem'de, Başkan Trump'ın destekçisi olan farklı grupların katılımıyla düzenlendi.

5

ABD'de Eylül ayının ilk pazartesi günü kutlanan İşçi Bayramı'nda Trump yandaşları ellerinde otomatik silahlarıyla destek yürüyüşü düzenledi.

6

Otomobillerini Trump ve ABD bayraklarıyla donatan, dünyayı etkisi altına alan koronavirüse inanmayan, komplo teorileri üreteren ve polis ekiplerini destekleyen gruplar Oregon'da bir araya geldi.

7

Trump destekçileri ve karşı protestocular Oregon'un Kongre Binası'nın önünde çatıştı. Yerel polisin olay yerine gelmesinin ardından grup kısa süre içinde dağıldı.

8

Yüzlerce kişinin bir araya geldiği gösteriye, aşırı sağcı neo-faşist gruplardan 'Proud Boys' üyeleri de ellerinde otomatik silahlarıyla katıldı. Bazı göstericiler ise paintball silahı ya da ellerindeki beysbol sopalarıyla eyleme destek verdi.

9

Sokağın ortasında çırılçıplak duran bir adam, Reuters foto muhabiri tarafından böyle görüntülendi. Çıplak adamın çevresi, Salem'de Black Lives Matter aktivistleriyle yaşanan tartışmanın ardından ABD Başkanı Donald Trump destekçileri tarafından sarıldı.

10

Grup, ABD başkanı Donald Trump'a destek sloganları atarken, polisin zaman zaman kontrol altına almakta zorlandığı eylemlerde iki kişinin de gözaltına alındığı bildirildi.