‘Okulöncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz’ « Tuhaf Gazete

20 Eylül 2020 - 01:57

‘Okulöncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs denetimlerinin daha sıkı hale getirileceğini, toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına izin verilmeyeceğini ve maske kullanımı başta olmak üzere kesilen cezaların muhakkak tahsil edileceğini belirten Cumhurbaşkanı, “Bu dönemde çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarının aksamadan devam etmesi tek gayemizdir” dedi.

‘Okulöncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz’
Son Güncelleme :

08 Eylül 2020 - 18:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası koronavirüs konusunda alınacak tedbirleri ve yeni yaptırımları açıklarken okulların durumuna da değindi. Salgının başladığı günden bu yana, ilk, orta ve yüksek eğitim kademelerinde uzaktan eğitim sisteminin en iyi şekilde devam ettirildiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı, şu ifadeleri kullandı:

“Yeni dönemde eğitim öğretime salgın şartlarını da dikkate alarak hem yüz yüze eğitimi hem de uzaktan eğitimi birlikte gerçekleştireceğimiz bir sistemle devam edeceğiz. Buranın altını çiziyorum, ailelerin tercihine göre, okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerinden başlayarak okullarımızı eğitim öğretime açıyoruz. Bu uygulama salgının seyrine göre şehirlerimizde farklılık gösterebilecektir. Çocuklarımızın eğitim öğretim hayatlarının aksamadan devam etmesi tek gayemizdir.”